REGULAMIN

I. Informacje ogólne
Sklep internetowy „SZUCHMAN GOLD ” prowadzony jest przez Hurtownię Jubilerską „SZUCHMAN GOLD INTERNATIONAL” D. GODZIEBIEWSKI I WSPÓLNICY SP. JAWNA , 03-107 Warszawa ul. Przyrzecze 5, NIP 776-000-04-17 , REGON 010822295, KRS 0000097350
1. Sklep prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem sieci Internet, która skierowana jest do klientów na terenie Polski.
2. Wszystkie produkty sprzedawane w sklepie www.szuchman-gold.pl są nowe, wolne od wad fizycznych.
3. Prezentowane w sklepie zdjęcia towarów mogą tylko nieznacznie odbiegać wyglądem od oryginałów.
4. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją postanowień tego Regulamin.
5. Wyroby, zgodnie z przepisami cechowane są przez Państwowy Urząd Probierczy. Oferujemy złoto tylko wysokiej próby 585 - 14 karat, w przeciwieństwie do większości sklepów internetowych, które oferują wyroby próby 333. Próba srebra to 925.

Istnieje możliwość osobistych zakupów w siedzibie w firmy, jedyny warunek to zakup za minimum 1000zł.

II. Realizacja zamówień
1. Zamówienia można składać poprzez formularz na stronie sklepu „Szuchman Gold”
2. Zamówienia przyjmowane są przez całą dobę we wszystkie dni roku. Zamówienia złożone w soboty, niedziele i święta rozpatrywane będą następnego dnia roboczego.
3. Warunkiem realizacji zakupu jest akceptacja Regulaminu i prawidłowe wypełnienie przez Kupującego formularza zamówienia, czyli podanie wymaganych danych, umożliwiających otrzymanie przez Klienta zamówionego towaru oraz numeru telefonu pozwalającego na weryfikację rzetelności złożonego zamówienia . Formularz zamieszczony jest na stronach sklepu internetowego www.szuchman-gold.pl
4. Sklep może odmówić realizacji zamówienia, którego rzetelności nie udało się potwierdzić. Zamówienia, które nie zostaną potwierdzone w ciągu 7 dni będą anulowane.
5. Kupującymi mogą być osoby fizyczne, które ukończyły 18 lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, ale mogące we własnym imieniu nabywać prawa i zaciągać zobowiązania, które skorzystają ze sklepu internetowego www.szuchman-gold.pl
6. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Podana cena i gramatura dotyczy tylko konkretnego wyrobu o wskazanym rozmiarze czy długości. Istnieje możliwość zamówienia np. łańcuszka o długości innej niż wskazana w opisie lub zmiana rozmiaru pierścionka po indywidualnym uzgodnieniu ze Sklepem. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.Ceny podane na naszej stronie mogą zostać zmienione zależnie od kursów metali i walut na rynku, o czym klient zostanie poinformowany przed realizacją zamówienia. Dostępność produktów uzależniona jest od stopnia wyczerpania zapasów, dlatego w przypadku braku towaru w magazynie Kupujący zostanie o tym niezwłocznie poinformowany jak również o terminie realizacji zamówienia.
7. Do każdego zamówienia zostanie dołączony paragon fiskalny lub na życzenie Klienta po otrzymaniu kompletnych danych z numerem NIP-u faktura VAT.

III. Formy płatności - Wysyłka towaru
1. Płatności za zakupy i dostawę towarów można uiszczać w formie przelewu pieniędzy na konto firmy, podane na stronie sklepu, lub w przypadku odbioru osobistego - gotówką
2. Istnieje także możliwość uiszczenia płatności przy odbiorze towaru: należność pobiera listonosz lub kurier.
3. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Kupującego sposób, a czas realizacji zamówienia liczy się od momentu jego potwierdzenia, przy czym uwzględniane są tu tylko dni robocze. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości, tzn. po upływie czasu najdłuższego z podanych, potwierdzanych telefonicznie przez pracownika firmy – termin realizacji 3 dni, nie wliczając w to czasu realizacji usługi pocztowej lub kurierskiej.
4. Wysyłka towarów jest możliwa za pośrednictwem firm przewozowych ,koszty wysyłki są niezależne od wagi i liczby produktów, wynoszą one :
- realizowane przez Pocztę Polską przesyłka z ubezpieczeniem 23zł
Na życzenie klienta przesyłki realizowane mogą być przez inne wybrane firmy przewozowe wg . aktualnego cennika firmy.
Koszty wysyłki pokrywa Kupujący.

IV . Gwarancja, niezgodność z umową i zwroty towarów
1. W przypadku niezgodności otrzymanego towaru z umową reklamowany towar wraz z dowodem zakupu należy odesłać na adres firmy.
2. Reklamacje dotyczące uszkodzeń powstałych podczas transportu będą rozpatrywane tylko na podstawie pisemnego protokołu uszkodzenia zawartości przesyłki sporządzonego w momencie odbioru towaru.
3. Na wszystkie produkty udzielana jest 24 miesięczna gwarancja.
4. W przypadku stwierdzenia istnienia ukrytych wad towaru Klient ma prawo do reklamacji produktu. W tym celu powinien wysłać go na adres firmy. Po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji produkt zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy, a jeśli nie będzie to już możliwe, sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu. Reklamacji nie podlegają uszkodzenia mechaniczne.
5. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r., nr 22, poz. 271) Klient ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn w terminie 10 dni od daty otrzymania przesyłki. Prawo to nie dotyczy produktów wykonywanych na zamówienie lub powiązanych ze świadczeniami o właściwościach określonych przez Kupującego, takimi jak zmiana rozmiaru lub grawerowanie (art. 10 ust. 3 pkt 4).
6. Warunkiem odstąpienia od umowy jest odesłanie nieużywanego, niezniszczonego, oryginalnie zapakowanego towaru wraz z nieuszkodzonymi metkami, pisemnym oświadczeniem i dowodem zakupu. Zwrot równowartości ceny towaru następuje za pośrednictwem przelewu lub przekazu pocztowego. Sklep nie zwraca kosztów wysyłki towaru.
7. Koszty wysyłki i odesłania reklamowanych towarów pokrywa Sprzedający. Koszty wysyłki towarów zwracanych zgodnie z pkt. 5.5. niniejszego Regulaminu pokrywa Nabywca. Sklep nie odbiera przesyłek wysyłanych za pobraniem.
8. Produkty o wartości powyżej 150 zł powinny być wysyłane jako przesyłki z zadeklarowaną wartością i ubezpieczeniem..

V. Polityka prywatności
1. Wypełnienie formularza z danymi równoznaczne jest ze zgodą na przechowywanie oraz przetwarzanie podanych danych osobowych na potrzeby obsługi klienta i realizowania zamówienia. Dane te są poufne i nie będą ujawniane osobom trzecim.
2. Operator sklepu zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. O ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.).
3. Firma Jubilerska „SZUCHMAN GOLD INTERNATIONAL„ Sp. J. właściciel serwisu internetowego www.szuchman-gold.pl zobowiązuje się do należytej ochrony danych dotyczących osób odwiedzających serwis. 4. Dane dotyczące użytkowników serwisu nie będą przekazywane ani sprzedawane firmom ani osobom trzecim, będą wykorzystane wyłącznie w celu komunikacji z nimi.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone w sklepie są własnością firmy Szuchman Gold International, która prowadzi sklep www.szuchman-gold.pl, zabrania się jakiegokolwiek ich kopiowania i używania do celów handlowych oraz prezentacji na innych stronach internetowych bez naszej zgody

VI Postanowienia końcowe
1. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.
2. Umowa może zostać zawarta tylko w języku polskim.
3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego Rzeczypospolitej Polskiej.

TOP